Jak zarchiwizować stare kasety vhs?

Jak zarchiwizować stare kasety vhs?

Czy ktoś z was korzystał już z usług firm nagrywających filmy z kaset vhs na dvd. Korzystałem z usług jednej firmy niemniej jednak niestety nagranie jest dość mocno nieczytelne. Mimo, iż obraz na kasecie vhs jest idealny, bez żadnych zniekształceń. Proszę o pomoc.

Za wszystkie porady dziękuję.

Rafałek34

Posty: 24

 
Czy udało ci się już może znaleźć rozwiązanie? Planuje nagrać na płyty dvd kilka starych rodzinnych pamiątek aby na wspólnych rodzinnych spotkaniach móc jeszcze raz wrócić do tych czasów. Część kaset nie jest w idealnym stanie dlatego zależy mi na tym. Liczę na porady oraz dane do prawdziwych fachowców a nie amatorów, którzy mogą robić to źle.

Laleczka

Posty: 23

 
Moi rodzice kilka miesięcy temu nagrywali własne nagranie weselne na dvd to korzystali z usług takiej firmy. Kasetę można wysłać pocztą i po krótkim okresie możemy oczekiwać na przesyłkę zwrotną. Jakość obrazu ulegnie poprawie dzięki nowoczesnym technikom komputerowym także pożądane byłoby wydać 15 złotych jeżeli się nie mylę.

Babeczka

Posty: 25

 
Od niedawna rozmyślam nad takim rozwiązaniem jednakże nie znalazłem nic konkretnego. Czy ktoś z użytkowników ma odpowiedź na nurtujące mnie pytanie? Potrzebuje pilnej pomocy, albowiem chce zarchiwizować kilka rodzinnych pamiątek. Do tej pory znalazłem kilka takich osób natomiast wymagają oni kilkuset złotych od jednego nagrania vhs więc jest to troszkę zbyt wiele jak dla mnie.

Jacuś

Posty: 26

 
Przeszukałem kilka for, zadawałem pytania ale nikt nie prowadził mi nic szczególnego. Chyba będę zmuszony odnaleźć dobry odtwarzacz, jakim odtworzę kasetę i nagram kamerą cyfrową bowiem innej opcji nie widzę. Chyba, iż ktoś zna lepsze rozwiązanie więc czekam.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pomoc.

AGDDDy1

Posty: 22

 
Witajcie, widzę, że od dawna nikt nie odezwał się w temacie a wiem, ze kłopot jest dość popularny. Na kilku forach nie uzyskałem żadnej odpowiedzi to może tutaj ktoś doradzi dobre rozwiązanie. Kasety nie są w świetnym stanie a zależy mi na ich utrzymaniu. Nie chciałbym stracić tak cennych pamiątek. Dodatkowo nie mam tego jak odtworzyć a zależy mi niezmiernie na tych kasetach.

Trener

Posty: 16

 
Sam zastanawiam się jak utrzymać w dobrej formie nasze rodzinne pamiątki, jakie były nagrane w czasach naszej młodości. Słyszałem, że można przegrać kasety vhs na dvd. Czy ktoś się orientuje gdzie można takie coś zrobić?

Pilnie mi na tym zależy zatem też proszę o odpowiedzi.

Strzała

Posty: 28